14 Јуни, 2021
0.0218

Следните денови точиме горива по овие цени

Објавено во: Економија 18 Мај, 2021

Од денес на бензинските пумпи ширум државата ќе се точи поевтино ЕУРОСУПЕР БС-95. Цената на ова гориво по последната одлука на регулаторното тело бележи пад за половина денар.

Тоа значи дека од денес тој дериват ќе се точи по цена од 68,00 ден/лит.

Останатите нафтени деривати и горива не бележат промени во цените.

ЕУРОСУПЕР БС-98 останува 70,00 ден/лит,  ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се точи и неделава за 60,00 ден/лит, а екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 59,50 ден/лит.

Мал пад регистрира и цената на мазутот која ќе биде 34,596 ден/кг.

Можеби ќе ве интересира

Се појави загриженост бидејќи во светот циркулираат од 4.000 до 5.000 крипто валути

Се појави загриженост бидејќи во светот циркулираат од 4.000 до 5.000 крипто валути

Хотелиерите реагираат: Бројот на ваучери за туризам е премал

Хотелиерите реагираат: Бројот на ваучери за туризам е премал

„СОЛЕНИ“ ГОРИВА: Бензините нагоре за половина, дизелот за дури еден денар

„СОЛЕНИ“ ГОРИВА: Бензините нагоре за половина, дизелот за дури еден денар

ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ РАБОТАТ ВО НЕДЕЛА ПО ПРВИ ОКТОМВРИ - повисоки дневници од 50 до 100 отсто

ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ РАБОТАТ ВО НЕДЕЛА ПО ПРВИ ОКТОМВРИ - повисоки дневници од 50 до 100 отсто

Нови одлуки на Комисијата: Се укинува полицискиот час, се враќаат ноќните забави, неограничен број на гости на свадбите

Нови одлуки на Комисијата: Се укинува полицискиот час, се враќаат ноќните забави, неограничен број на гости на свадбите

Забрана за работа само за три компании, за останатите молк од институциите

Забрана за работа само за три компании, за останатите молк од институциите

СИТЕ 13 СЛОБОДНИ ЗОНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКОРИСТЕНИ САМО 29 ОТСТО - државата нема да отвора нови, прво да се „наполнат“ постојните

СИТЕ 13 СЛОБОДНИ ЗОНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКОРИСТЕНИ САМО 29 ОТСТО - државата нема да отвора нови, прво да се „наполнат“ постојните

Јагода ја доби неработната недела, Мила ја засилува активноста, Венко доби пауза, бизнисот се преструктуира

Јагода ја доби неработната недела, Мила ја засилува активноста, Венко доби пауза, бизнисот се преструктуира

ГОРИВА: Ќе има ли скок на цените по полноќ?

ГОРИВА: Ќе има ли скок на цените по полноќ?