29 Јануари, 2020
0.0198

Снег ќе паѓа во Македонија

Објавено во: Македонија 14 Декември, 2019

Снег ќе паѓа во Македонија. 

Пообилни врнежи од дожд ќе има во ноќните часови, а ќе дува и умерен, повремено засилен јужен ветер. Утре претпладне ќе има облачно време со врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престанат. 

Утринската температура ќе биде во интервал од нула до осум, а дневната од пет до 12 степени.

Од недела ќе имаме период на стабилно и потопло време, а по одделни котлини ќе се задржи облачно, магливо и постудено време.

Можеби ќе ве интересира

Почувствуван земјотрес во Македонија

Почувствуван земјотрес во Македонија

ФОКУС НА ДЕНОТ: Полицијата преземa мерки за „Јавна соба“, во регионот страв од коронавирусот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Полицијата преземa мерки за „Јавна соба“, во регионот страв од коронавирусот

Фетаи: Kритериумите за избор на шеф и обвинители треба да бидат построги

Фетаи: Kритериумите за избор на шеф и обвинители треба да бидат построги

Ќе биде ли сабота неработен ден?

Ќе биде ли сабота неработен ден?

Oтпочната е санацијата и рехабилитацијата на колекторскиот систем на Охридското Езеро

Oтпочната е санацијата и рехабилитацијата на колекторскиот систем на Охридското Езеро

Се формира комисија за спроведување на мерката за клима инвертери

Се формира комисија за спроведување на мерката за клима инвертери

За пасоши ќе има обрасци некаде до средината на февруари

За пасоши ќе има обрасци некаде до средината на февруари

Дали вашите нарачки од Алиекспрес се безбедни од коронавирус?

Дали вашите нарачки од Алиекспрес се безбедни од коронавирус?

Петнаесетгодишно девојче донесено во Клинички центар со прострелна рана во главата

Петнаесетгодишно девојче донесено во Клинички центар со прострелна рана во главата