26 Јули, 2021
0.0281

СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Страстен македонски навивач во Букурешт лупа на дупнат тапан

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2021

Македонската фудбалска репрезентација започна лошо на Европското првенство.

Македонците го претрпеа вториот пораз во дебитантскиот настап на ЕУРО, но на нивните навивачи не им пречи многу, па и покрај слабиот резултат, тие најдоа начин да се забавуваат, пишува српскиот портал ХотСпорт.рс, пренесувајќи го видеото кое се врти на твитер со еден македонски навивач.

Вистинска забава беше видена на стадионот во Букурешт, а главниот актер на видеото, кој стана хит на Интернет, е обожавател кој бие на тапан.

Страсниот навивач го удираше тапанот со сета своја сила, но овој инструмент не издржа толку силни удари и неизбежно беше да биде дупнат.

Дефект на овој инчен инструмент се случи дури и пред почетокот на натпреварот, бидејќи камерите го снимија овој настан кога тимот влезе на терен.

Погледнете го видеото.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО