17 Август, 2019
0.0223

Со 153 гласа „За“ Грците го изгласаа Протоколот за македoнското членство во НАТО

Објавено во: Македонија, Балкан 08 Февруари, 2019

Грција го изгласа Протоколот за членство на Македонија во НАТО, со што Договорот од Преспа стапува на сила. 

Грчките пратеници го изгласаа со 153 гласа  Протоколот за македoнското членство во Алијансата.

140 беа против, а еден воздржан. Во грчкиот парламент имаше скоро 11 часа расправа. 

Можеби ќе ве интересира

Независниот синдикат бара зголемување на платите на просветните работници

Независниот синдикат бара зголемување на платите на просветните работници

Армијата ќе има артилериски стрелби

Армијата ќе има артилериски стрелби

КОСОВО НИ ВРАТИ СО ИСТА МЕРКА: Ние им забранивме увоз на риба, тие компир и мед

КОСОВО НИ ВРАТИ СО ИСТА МЕРКА: Ние им забранивме увоз на риба, тие компир и мед

Ако патувате кон Грција утрово ова треба да го знаете

Ако патувате кон Грција утрово ова треба да го знаете

Еве ја временската прогноза за викендов

Еве ја временската прогноза за викендов

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Сега Катица Јанева ќе се најде од другата страна

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Сега Катица Јанева ќе се најде од другата страна

Што му подготвува Мицкоски на Заев?

Што му подготвува Мицкоски на Заев?

Наскоро неработен ден

Наскоро неработен ден

(ВИДЕО) По 12 години поп иконата Тоше Проески добива достојно почивалиште

(ВИДЕО) По 12 години поп иконата Тоше Проески добива достојно почивалиште