23 Ноември, 2020
0.0226

Со InOne.mk и Уни Банка домашните фирми побрзо и со пониски трошоци отвораат своја онлајн продавница

Објавено во: Мои пари 29 Октомври, 2020

InOne.mk и Уни Банка обезбедуваат нови поволности за фирмите што воведуваат своја онлајн продажба. Како дел од целосен сет на услуги за дигитален маркетинг, InOne.mk им нуди на фирмите кои продаваат производи или услуги комплетна техничка и консалтинг поддршка за отварање на сопствени онлајн продавници. Постапката е поедноставена и брза, се завршува за 2-3 недели.

Преку партнерството, InOne.mk и Уни Банка за сите заеднички клиенти обезбедуваат единствена поволност – попуст од 140 ЕВРА за сите трошоци во првата година од отварање на онлајн продавницата.

Е-трговијата е во континиран пораст, не само глобално туку и на домашниот пазар. Во првите 6 месеци од 2020 год., во Македонија вкупната вредност на онлајн продажбата достигна 70 милиони евра, што е раст од 114% во однос на истиот период лани. Дел од овој тренд секако се должи и на променетите потрошувачки навики поради актуелната Ковид-19 епидемија. Истовремено таа услови бројни потешкотии за сите домашни бизниси, а посебно за малите и средни фирми. Оттаму произлегува намерата на InOne.mk и Уни Банка да им помогнат на бизнисите да останат блиску до купувачите. Поедноставно и со намалени трошоци, фирмите можат да имаат своја онлајн продавница и значајно да ја зголемат продажбата, што сигурно им е еден од најголемите предизвици во овој период.

InOne.mk е најновиот бренд на Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на Златна книга, www.zk.mk и www.marketkonekt.com.

За повеќе информации посетете ја www.inone.mk или контактирајте не’ на contact@inone.mk или (02) 3177 888.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Панелисти од Македонија на настан на Ројтерс за осигурувањето

Панелисти од Македонија на настан на Ројтерс за осигурувањето

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Онлајн промоција на книгата „Најстар стил на македонското народно пеење“ од основоположникот на катедрата за етномузикологија Ѓорѓи Ѓорѓиев

Онлајн промоција на книгата „Најстар стил на македонското народно пеење“ од основоположникот на катедрата за етномузикологија Ѓорѓи Ѓорѓиев

Недела на Black Friday во А1 Македонија и онлајн распродажба на телефони

Недела на Black Friday во А1 Македонија и онлајн распродажба на телефони

‘’Black Friday Week’’ во Скопје Сити Мол

‘’Black Friday Week’’ во Скопје Сити Мол

Black Friday во Ramstore Mall

Black Friday во Ramstore Mall

ФАКТОР АНКЕТА: Гласајте за најдобра фирма за достава

ФАКТОР АНКЕТА: Гласајте за најдобра фирма за достава

НЛБ Банка со промотивна кампања за VISA Business картички за правни лица

НЛБ Банка со промотивна кампања за VISA Business картички за правни лица

Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”

Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”