04 Јуни, 2020
0.0334

Со јахта од Емиратите дошле во Дубровник и завршиле во полиција

Објавено во: Балкан 11 Јуни, 2019

Во Дубровник пред неколку дена стигнала една од најголемите и најлуксузни јахти на светот. Се работи за јахтата „Yas“, долга 141 метар, чиј газда е шеикот Хамдан бин Зајед бин Султана Ал Нахјана, емир на Обединетите Арапски Емирати.

Истата вечер друштвото од јахтата одлучило да го запознае ноќниот живот во Дубровник, па се упатиле во популарната дискотека „Culture Club Revelin“.

Како што дознава Дубровнички дневник, таму ги честеле хостесите со скапо шампањско, испиле многу алкохол, а кога дошла сметката од 50 илјади евра не сакале да ја платат. Поточно, сакале да го платат само делот од сметката што се однесувал на нивните пијалаци, а делот за шампањското со кое ги честеле хостесите не сакале да го платат.

Полицијата привела еден од нив и едно женско лице. Тие откако се отрезниле ја платиле сметката.

Можеби ќе ве интересира

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат