22 Април, 2018
0.0597

Со каква казна ќе се соочи полицаецот кој го сликна Чавков во Шутка?

Објавено во: Македонија 17 Декември, 2017

Полицаецот кој го фотографираше екс директорот на БЈБ Митко Чавков како се шета во затворот во Шутка не е суспендиран туку ќе се соочи со дисциплинска постапка.

Дел од медиумите, повикувајќи се на извори во полицијата соопштија дека внатрешна контрола на МВР го открила полицаецот од Посебната единица за поддршка кој го сликал Митко Чавков.

Фотографијата од Чавков како молња на социјалните мрежи се рашири два дена по неговото притворање.

Чавков и групата од 36 лица се товари за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста поврзано со настаните во собранието од 27 април.

Можеби ќе ве интересира

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

Голем пожар покрај Преспанското езеро

Голем пожар покрај Преспанското езеро

Заев тврди дека сите разговори за „Монструм“ се во СЈО

Заев тврди дека сите разговори за „Монструм“ се во СЈО

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија