23 Јуни, 2018
0.3620
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Софијанова: За лекарите, пациентите секогаш се на прво место

Објавено во: Стил 13 Март, 2018

Утринското кафе го пијам традиционално со мојот Нони и со мојата ќерка Анастазија. Викендите седнуваме онака опуштено со кафе да си ја прераскажеме неделата која поминала и да ја испланираме следната. Нони е секогаш до нас, раскажува Аспазија Софијанова и открива интересни детали во утринското кафе на Женски магазин.

Ме мотивираат моите деца пред сѐ, мојот Нонко, моето семејство и секако моите пациенти. Децата кои ме чекаат секој ден на клиника и оние кои сме ги излекувале и кои денес се здрави деца. Потоа моите студенти по медицина. Нема поголема мотивација од тоа. Ги сакам и патувањата како во земјата така и надвор од неа. Посебно службените, затоа што стекнувајќи нови искуства ги полнам батериите за работа.


Можеби ќе ве интересира

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка