18 Февруари, 2020
0.0189

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

Објавено во: Македонија 19 Август, 2019

Ако излегувате на отворено во периодот од 10 до 17 часот заштитете се.

Според синоптичарите за првиот работен ден од оваа недела не очекува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 8.

Дневните температури на воздухот ќе се движат од 27 до 35 степени целзиусови. Најтопло се очекува да биде во југоисточниот дел од земјата.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот.

Можеби ќе ве интересира

ЗАБОРАВИВМЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТO: Тетово и Битола се гушат

ЗАБОРАВИВМЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТO: Тетово и Битола се гушат

Што очекува Оливер Вархеји од Македонија?

Што очекува Оливер Вархеји од Македонија?

ЕКОЛОШКА МЕРКА: Ќе се субвенционираат високоефикасни инвертер клима уреди

ЕКОЛОШКА МЕРКА: Ќе се субвенционираат високоефикасни инвертер клима уреди

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Заменикот министер за труд и социјалната политика Ѓонул Бајрактар ги презема овластувањата во MTСП

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Заменикот министер за труд и социјалната политика Ѓонул Бајрактар ги презема овластувањата во MTСП

ЖЕНА ОД ТЕТОВСКО ИСЧЕЗНАЛА НА НОВА ГОДИНА: Пред два дена се појавила на Ќафасан

ЖЕНА ОД ТЕТОВСКО ИСЧЕЗНАЛА НА НОВА ГОДИНА: Пред два дена се појавила на Ќафасан

ЧУЛЕВ ИСТРАЖУВА - кој го направи проблемот со пасошите, се бара решение

ЧУЛЕВ ИСТРАЖУВА - кој го направи проблемот со пасошите, се бара решение

Најчевска по вчерашниот марш: СДСМ пополека но сигурно станува ВМРО-ДПМНЕ

Најчевска по вчерашниот марш: СДСМ пополека но сигурно станува ВМРО-ДПМНЕ

„Рекет“ без новинари на барање на Рускоска: Јанева и Боки 13 протестираа

„Рекет“ без новинари на барање на Рускоска: Јанева и Боки 13 протестираа

Македонската технолошка револуција веќе почна

Македонската технолошка револуција веќе почна