22 Септември, 2019
0.0210

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Објавено во: Македонија 25 Август, 2019

За последниот ден од оваа недела синоптичарите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 26 до 37 степени, што претставува благ пад на дневните температури.

До вторник (27.08.) во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град.

Од среда времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Можеби ќе ве интересира

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Утре нова средба меѓу работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Утре нова средба меѓу работните групи на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

57 американци како волонтери во Мировен корпус во Македонија

57 американци како волонтери во Мировен корпус во Македонија

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

Претседателот Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот

Претседателот Пендаровски се откажува од државните привилегии кои му следуваат по истекот на мандатот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Три земјотреси ја погодија Албанија - Боки 13 и Катица на распит кај Русковска

ФОКУС НА ДЕНОТ: Три земјотреси ја погодија Албанија - Боки 13 и Катица на распит кај Русковска

КАКО ВАШИОТ НЕДВИЖЕН ИМОТ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРОФИТАБИЛЕН?

КАКО ВАШИОТ НЕДВИЖЕН ИМОТ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРОФИТАБИЛЕН?

Силен земјотрес во Албанија: Се затресе и Македонија

Силен земјотрес во Албанија: Се затресе и Македонија

Шар планина наскоро ќе биде прогласена за Национален парк

Шар планина наскоро ќе биде прогласена за Национален парк