28 Септември, 2022
0.0309

СОНЧЕВО И ТОПЛО, ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ, еве какво време не очекува следните денови

Објавено во: Македонија 07 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Денеска се очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. 

Во попладневните и вечерните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на ретки грмежи, соопштува УХМР. 

Максималните температури во земјава се очекува да достигнат до 37 степени во Гевгелија, додека во главниот град ќе се искачат до 34 степени. УВ зраците исто така високи и ќе достигнат 8.

Слично време не очекува и во текот на утрешниот ден, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. 

- Во попладневните и вечерните часови и во следните денови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер - укажуваат од УХМР.

И покрај најавите за локален дожд, температурите во следните денови ќе одат во сличен интервал. Утринските ќе се движат од 12 до 20 степени, додека масималните дневни ќе се искачуваат и до 38 степени. 

Можеби ќе ве интересира

АНИМА МУНДИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА НИВНАТА ОСНОВАЧКА, ВЕГАНКАТА ПЕШЕВСКА СТАНАЛА ДИРЕКТОРКА - ова е прв пат да се назначи активист за директор на јавно претпријатие

АНИМА МУНДИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА НИВНАТА ОСНОВАЧКА, ВЕГАНКАТА ПЕШЕВСКА СТАНАЛА ДИРЕКТОРКА - ова е прв пат да се назначи активист за директор на јавно претпријатие

РАДМИЛА ПЕШЕВА ЌЕ РАКОВОДИ СО ЈП ЛАЈКА, А САИД САИД СО ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА - Крсте Петревски ќе управува со Градски Паркинг, има и други нови директори

РАДМИЛА ПЕШЕВА ЌЕ РАКОВОДИ СО ЈП ЛАЈКА, А САИД САИД СО ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА - Крсте Петревски ќе управува со Градски Паркинг, има и други нови директори

УДРИЛ СО КОЛАТА ВО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ И НИВНИТЕ ВОЗИЛА - го повредил и нив и мигрантите кои ги криумчарел

УДРИЛ СО КОЛАТА ВО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ И НИВНИТЕ ВОЗИЛА - го повредил и нив и мигрантите кои ги криумчарел

НА ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПРОДОЛЖУВА КОСАНА МАЗНЕВА - еве кои се другите назначени први луѓе на јавните претпријатија

НА ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПРОДОЛЖУВА КОСАНА МАЗНЕВА - еве кои се другите назначени први луѓе на јавните претпријатија

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Данела Арсовска денеска ќе ги објави новите директори

Данела Арсовска денеска ќе ги објави новите директори

Апасиев ја поднесе референдусмата иницијатива до ДИК: Ако Талат Џафери не спречи, ќе го блокираме Собранието

Апасиев ја поднесе референдусмата иницијатива до ДИК: Ако Талат Џафери не спречи, ќе го блокираме Собранието

Деновиве потопло, еве колку ќе се движат температурите

Деновиве потопло, еве колку ќе се движат температурите

Левица: Власта сака да им ја зголеми платата на административците за 170 евра

Левица: Власта сака да им ја зголеми платата на административците за 170 евра