06 Декември, 2019
0.0192

Сообраќајка затвори регионален пат

Објавено во: Мои пари 22 Јули, 2019

Сообраќајна незгода го затвори патот Струмица – Граничен премин Ново Село.

Како што информираа од АМСМ несреќата се случила 15 минути по 13 часот на регионалниот пат  Струмица – Граничен премин Ново Село.

Повеќе детали за незгодата не се познати, а информации се очекуваат по увидот на полицијата.

Можеби ќе ве интересира

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Пресврт заради кој одекна најгласниот сон

Пресврт заради кој одекна најгласниот сон

Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов

Промовирана илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов

Прекинато водоснабдување на улица Димо Хаџи Димов

Прекинато водоснабдување на улица Димо Хаџи Димов

ДЕМАНТ ОД МЕПСО: Во ниту еден момент не беше оставена без напојување трансформаторската станица „Скопје 3“

ДЕМАНТ ОД МЕПСО: Во ниту еден момент не беше оставена без напојување трансформаторската станица „Скопје 3“

Уличниот дефект на ул.Малешевска 67 во населба Драчево е саниран

Уличниот дефект на ул.Малешевска 67 во населба Драчево е саниран

Њујорк тајмс: Забраната на е-цигарите ќе направи повеќе штета отколку корист

Њујорк тајмс: Забраната на е-цигарите ќе направи повеќе штета отколку корист

РСС:Лажните вести и нелегалната миграција - главни безбедносни предизвици во ЈиЕ

РСС:Лажните вести и нелегалната миграција - главни безбедносни предизвици во ЈиЕ

ЕВН: Нашиот далекувод нема дефект, туку не доаѓа електричната енергија од МЕПСО

ЕВН: Нашиот далекувод нема дефект, туку не доаѓа електричната енергија од МЕПСО