19 Февруари, 2020
0.0299

Спасовски откри колку полицајци добиле отказ

Објавено во: Македонија 11 Јуни, 2019

Бројката на луѓе кои што добиле отказ од работното место е околу сто, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во Отворено на 24 ТВ, опишувајќи ги овие службеници како луѓе кои правеле проблеми во минатото, нанеле зло.

„Сето ова е процес кој што трае и ќе биде во континуетитет“, изјави министерот. 

Ветингот за многу скоро ќе започне, најави Спасовски, откако ќе биде пуштено во Собранието законското решение.

Можеби ќе ве интересира

Зекири: Со ДУИ нема шанси да одиме во предизборна коалиција, со другите албански партии преговараме, брзо ќе се знае

Зекири: Со ДУИ нема шанси да одиме во предизборна коалиција, со другите албански партии преговараме, брзо ќе се знае

Вистинско време за првиот детски македонски филм „Стела“

Вистинско време за првиот детски македонски филм „Стела“

Без патните исправи им виси работата во странство на македонските работници

Без патните исправи им виси работата во странство на македонските работници

НЕ СЕ САМО ПАСОШИТЕ - недостасуваат и сообраќајни дозволи

НЕ СЕ САМО ПАСОШИТЕ - недостасуваат и сообраќајни дозволи

Спасовски виде каде ќе се постави македонското знаме пред НАТО

Спасовски виде каде ќе се постави македонското знаме пред НАТО

Орданоски: Боки 13 така се облекува 20 години, јас гледав парчиња купени пред да почне аферата

Орданоски: Боки 13 така се облекува 20 години, јас гледав парчиња купени пред да почне аферата

Грипот однесе уште една жртва

Грипот однесе уште една жртва

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се бара чаре за пасошите, коментари за Маршот за правда

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се бара чаре за пасошите, коментари за Маршот за правда

ЗАБОРАВИВМЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТO: Тетово и Битола се гушат

ЗАБОРАВИВМЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТO: Тетово и Битола се гушат