22 Ноември, 2019
0.0269

Спасовски „загубил“ во својата населба?

Објавено во: Македонија 23 Април, 2019

Во избирачката единица во кумановската населба каде што живее Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, Стево Пендаровски, кандидатот на владеачката коалиција, загубил со два гласа помалку од Гордана Силјановска Давкова, поддржана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Според објавите кои се споделуваат на социјалните мрежи, станува збор за избирачкото место 1058/1, каде што гласа Спасовски.

На истото место Гордана Сиљановска Давкова освоила 134, додека Стево Пендаровски 132 гласа.

Спасовски до последен момент беше еден од главните кандидати за претседател од СДСМ

Можеби ќе ве интересира

Јовески за Русковска: Не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност

Јовески за Русковска: Не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

Јетон Љужа осомничен за убиството на Саздо е уапсен во Германија

Јетон Љужа осомничен за убиството на Саздо е уапсен во Германија

Јанева и нејзиниот тим земале огромни суми како бонуси

Јанева и нејзиниот тим земале огромни суми како бонуси

Вилма Русковска со писмо ја појасни својата СМС порака која крена прашина

Вилма Русковска со писмо ја појасни својата СМС порака која крена прашина

МАКЕДОНИЈА ВО ТОП ПЕТ: Француски магазин ја препорачува земјава како место за одмор

МАКЕДОНИЈА ВО ТОП ПЕТ: Француски магазин ја препорачува земјава како место за одмор

„ШВАЛЕР“ И „ДЕДА“ - Мендух Тачи и Арбен Џафери биле следени без судска наредба

„ШВАЛЕР“ И „ДЕДА“ - Мендух Тачи и Арбен Џафери биле следени без судска наредба

Дендиас најави дека Преспанскиот договор ќе биде во полн ек со датумот за преговори

Дендиас најави дека Преспанскиот договор ќе биде во полн ек со датумот за преговори

„Не сум сигурен дека Брисел знае што сака со Балканот“: Вучиќ по состанокот со Пендаровски

„Не сум сигурен дека Брисел знае што сака со Балканот“: Вучиќ по состанокот со Пендаровски