05 Март, 2021
0.0230

СРБИЈА НА ВРВОТ НА ЛИСТАТА ПО БРОЈ НА ВАКЦИНАЦИИ: Денеска стигнуваат првите вакцини од „АстраЗенекa“

Објавено во: Балкан 21 Февруари, 2021

Денеска во Србија пристигнува првата пратка од вакцините на окфордската вакцина, АстраЗенека, а на аеродромот во Белград ќе присуствува претседателот Александар Вучиќ, дознава Танјуг.

Вучиќ претходно изјави дека станува збор за првите 150.000 дози на вакцината АстраЗенека.

Тој исто така изјави за РТЛ дека Србија наскоро ќе биде прва во Европа според бројот на вакцинациите, а во моментов е на врвот на листата по број на ревакцинирани граѓани.


Можеби ќе ве интересира

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени