01 Октомври, 2022
0.0307

СРБИН УАПСЕН ВО ИТАЛИЈА, НАПРАВИЛ ХАОС ПРИ РЕДОВНА КОНТРОЛА - ги удирал полицајците со раце и нозе, сакал да го земе и пиштолот, еве која е причината

Објавено во: Балкан 23 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Српскиот државјанин Д.М.(49) е уапсен во Италија кога се обидел да избега при редовна полициска контрола, а потоа нападнал полицајци кои се обиделе да го легитимираат.

- При редовна контрола во Виченца, полицијата запрела Србин кој бил зад воланот на автомобил, по што му побарале документи - пренесува италијанскиот LaPiacaWeb и додава:

- По предавањето на документите, државјанинот на Србија бил вознемирен и чудно се однесувал, поради што полицаецот се посомневал, па побарале од него да се врати во автомобилот и да тргне со нив, за да го утврдат валидниот карактер на неговиот документ на станица.

Меѓутоа, Д.М., наместо да влезе во возилото, побегнал пеш, по што започнала потера.

Кога го стигнале полицајците, дошло до физичка пресметка, кога тој се втурнал кон полицајците и ги удирал со тупаници и нозе, а на крајот се обидел да му одземе оружје на едниот и да пука.

- За среќа, тој беше спречен во тој обид. Кога бил приведен во полициска станица, се испоставило дека тој веќе бил уапсен и дека по него е распишана потерница за издржување затворска казна за кражба - пренесуваат италијанските медиуми.

По натамошниот увид било констатирано дека во неговиот стан Србинот крие две лица, исто така државјани на Србија, кои нелегално престојувале во Италија и на кои по пронаоѓањето им е дадено рок од седум дена да ја напуштат Италија или ќе бидат депортирани. 

Можеби ќе ве интересира

ЌЕРКАМИ Е ПРОНАЈДЕНА, НЕ Е СВЕСНА, НО ДИШЕ, потресно сведоштво на таткото кој од вчера трага по неа

ЌЕРКАМИ Е ПРОНАЈДЕНА, НЕ Е СВЕСНА, НО ДИШЕ, потресно сведоштво на таткото кој од вчера трага по неа

Протест пред редакцијата на српски Информер - Илјадници луѓе бараат да се затвори редакцијата

Протест пред редакцијата на српски Информер - Илјадници луѓе бараат да се затвори редакцијата

НУКЛЕАРКАТА КРШКО СТОПИРАНА, еден месец ќе трае последниот ремонт - ќе чини 100 милиони евра

НУКЛЕАРКАТА КРШКО СТОПИРАНА, еден месец ќе трае последниот ремонт - ќе чини 100 милиони евра

ДРАМА ВО СПЛИТ Силна експлозија одекна во центарот на градот, повредени се неколку лица (Видео)

ДРАМА ВО СПЛИТ Силна експлозија одекна во центарот на градот, повредени се неколку лица (Видео)

ЗГРАДА НА УЖАСОТ, СИН ЈА УБИЛ НЕГОВАТА МАЈКАТА: Станот пломбиран, ѕвоното искршено, ходниците на зградата исполнети со морничава тишина

ЗГРАДА НА УЖАСОТ, СИН ЈА УБИЛ НЕГОВАТА МАЈКАТА: Станот пломбиран, ѕвоното искршено, ходниците на зградата исполнети со морничава тишина

ВУЧИЌ: СТАВЕТЕ ГО ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ИСТ СПИСОК СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ, ќе ви бидеме благодарни

ВУЧИЌ: СТАВЕТЕ ГО ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ИСТ СПИСОК СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ, ќе ви бидеме благодарни

ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ВО СОСЕДСТВОТО, целосно електрично возило од фабриката во Крагуевац

ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ВО СОСЕДСТВОТО, целосно електрично возило од фабриката во Крагуевац

ДЕНЕС ПОЧНУВА ПОПИСОТ ВО СРБИЈА, високи казни за оние што нема да им отворат врата на попишувачите или неточни податоци

ДЕНЕС ПОЧНУВА ПОПИСОТ ВО СРБИЈА, високи казни за оние што нема да им отворат врата на попишувачите или неточни податоци

ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА НА ВИЛАТА НА ТИТО НА МЕНХЕТЕН ГИ ДЕЛАТ ПЕТ ДРЖАВИ, колку пари ќе добие Македонија?

ПАРИТЕ ОД ПРОДАЖБАТА НА ВИЛАТА НА ТИТО НА МЕНХЕТЕН ГИ ДЕЛАТ ПЕТ ДРЖАВИ, колку пари ќе добие Македонија?