23 Февруари, 2020
0.0163

СРБИТЕ СМИСЛИЈА БИЗНИС: Кирија во Барселона, а газдата во Белград

Објавено во: Финансии, Балкан 22 Јануари, 2019

Повеќето српски државјани купуваат имоти во странство поради летување. 

Цените на станови во Белград, се висока, и затоа доколку Србите купат имоти во познати туристички места, за 8 до 10 години успеваат да ги повратат парите. 

Србите купуваат станови во Грција, Австрија, Шпанија, Кипар, но и Америка, пишува српски Курир

Имоти купуваат луѓето кои имаат пари, но ова им е шанса повеќе да заработат. 

И во Бугарија цените се многу поволни, па така 160 метри квадратни чинат 65.400 евра. 

Во Солун е исплатливо да се купи стан, затоа што минимално тој чини 35.000 евра. 

Во Белград стан кој чини 100.000 евра се рента за 500 до 600 евра месечно, а во САД станот кој чини 120.000 долари има кирија од 1.500 до 2.000 долари. 

Можеби ќе ве интересира

КОРОНА УДРИ ПО АВИОБИЗНИСОТ - компаниите ќе изгубат 28 милијарди евра

КОРОНА УДРИ ПО АВИОБИЗНИСОТ - компаниите ќе изгубат 28 милијарди евра

На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат

На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат

Нашиот Фонд за иновации ќе се преслика во регионот

Нашиот Фонд за иновации ќе се преслика во регионот

ГЕРМАНЦИТЕ ВРАБОТУВААТ: Бараат машиновозачи, диспечери, инженери

ГЕРМАНЦИТЕ ВРАБОТУВААТ: Бараат машиновозачи, диспечери, инженери

КОНКУРС ВО РЕГИОНОТ: Нудат куќи за помалку од евро

КОНКУРС ВО РЕГИОНОТ: Нудат куќи за помалку од евро

СДСМ: Инвестирањето во човечкиот капитал придонесе просечната плата да се искачи над 26.000 денари

СДСМ: Инвестирањето во човечкиот капитал придонесе просечната плата да се искачи над 26.000 денари

ЗАРАБОТУВААТ НАЈМАЛКУ: Овие професии носат мали плати во Македонија

ЗАРАБОТУВААТ НАЈМАЛКУ: Овие професии носат мали плати во Македонија

СРЕЌНИ ПРОГРАМЕРИ - за еден месец платата им пораснала за пет илјади денари, сега земаат над 96 илјади

СРЕЌНИ ПРОГРАМЕРИ - за еден месец платата им пораснала за пет илјади денари, сега земаат над 96 илјади

Министерката Ангеловска со линк за јавниот долг ќе се бори против лажните вести

Министерката Ангеловска со линк за јавниот долг ќе се бори против лажните вести