22 Мај, 2018
0.3790
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Стартуваат регистрациите за елитниот Сараево Бизнис Форум

Објавено во: Мои пари 12 Февруари, 2018

Регистрацијата за учесници за 9-тата Меѓународна конференција за бизнис и инвестиции – Сараево Бизнис Форум (СБФ) 2018, која ќе се одржи во Сараево на 25 и 25 април, официјално e отворена.

Како и во претходните години, конференцијата ќе ги обедини најеминентните бизнис и политички лидери од регионот и светот и истовремено ќе им овозможи повеќе да ги запознаат можностите за остварување бизнис и инвестиции, како во Босна и Херцеговина, така и во останатите земји од ЈИЕ регионот.

Фокусот на овогодинешниот СБФ ќе биде изнаоѓање решенија за искористување на потенцијалите од областа на енергетиката, образованието, ИТ индустријата, земјоделството и туризмот. Целта на СБФ е да ги поврзе и претстави природните и човечките ресурси во регионот, како и да ги отвори вратите за босанските и регионалните компании да добијат пристап до меѓународните пазари.

Организатор на конференцијата, која инаку веќе 9 години по ред се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина, е Босна Банк Интернационал (ББИ) во соработка со Исламската банка за развој (ИДБ), а е под покровителство на Претседателството на Босна и Херцеговина.

Учесниците кои ќе се регистрираат за Сараево Бизнис Форум пред 1-ви март 2018 ќе добијат 20% попуст на котизацијата за учество.

Минатата година на Сараево Бизнис Форум присуствуваа повеќе од 1700 учесници, вклучително и 330 акредитирани новинари, а беа остварени повеќе од 330 директни состаноци помеѓу бизнис заедницата и претприемачите. Од 2010 година конференцијата беше домаќин на околу 8000 учесници од повеќе од 50 земји.

Сите подетални информации за СБФ се достапни на www.sarajevobusinessforum.com, а регистрација за учество на овогодинешното издание може да се направи преку линкот: http://sarajevobusinessforum.com/registration-participant.


Можеби ќе ве интересира

Најнов проект на ЕВН Македонија за заштита на птиците од струен удар

Најнов проект на ЕВН Македонија за заштита на птиците од струен удар

Дали ќе успее ФЕНИ да си го наплати долгот од CUNICO RESOURCES од Косово?

Дали ќе успее ФЕНИ да си го наплати долгот од CUNICO RESOURCES од Косово?

VELUX EHF FINAL4 Cashback Програма: возбудливи моменти за љубителите на ракометот

VELUX EHF FINAL4 Cashback Програма: возбудливи моменти за љубителите на ракометот

Олег Телној ја презема функцијата генерален директор на рудникот САСА

Олег Телној ја презема функцијата генерален директор на рудникот САСА

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

Зошто Андреас Елснер заминува од позицијата Главен извршен директор на Македонски Телеком ?

Зошто Андреас Елснер заминува од позицијата Главен извршен директор на Македонски Телеком ?

Витаминка се претстави на најголемиот саем во Азија, СИАЛ во Шангај

Витаминка се претстави на најголемиот саем во Азија, СИАЛ во Шангај

Тркалезна маса „Анализа на потребите за градење на капацитети на претприемачите“

Тркалезна маса „Анализа на потребите за градење на капацитети на претприемачите“

(ГАЛЕРИЈА) Отвореното општество во Македонија e исправено пред бројни предизвици кои треба да ги надмине

(ГАЛЕРИЈА) Отвореното општество во Македонија e исправено пред бројни предизвици кои треба да ги надмине