23 Април, 2018
0.0587

Стјуардеса фатена со половина милион долари сред лет

Објавено во: Свет 11 Јануари, 2018

Стјуардесата Девеши Кулшрешта на индиската авио компанија Jet Airways била фатена со речиси половина милион долари сместени во нејзиниот личен багаж под штиклите и несесерот со шминки наредени во банкноти од по 100 долари, во обид да ги прошверцува од Њу Делхи до Хонг Конг. 

Таа била фатена од финансиската полиција пред самиот лет да започне од аеродромот во Делхи, по претходни оперативни сознанија. 

Дирекцијата за јавни приходи на Индија посочи дека ќе поведе поширока истрага со цел да утврди за кого стјуардесата Кулшрешта се обидела да ги прошверцува валутите.

Можеби ќе ве интересира

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД