26 Април, 2019
0.0367

Стојан Андов тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата која судот ја забрани

Објавено во: Македонија 22 Март, 2019

Поранешниот собраниски претседател, Стојан Андов во Само вистина на Канал 5 вечерва изјави дека ниту очекувал, ниту помислил дека може судот да забрани да се продава неговата книга за атентатот на Киро Глигоров, каде се споменува улогата на екс министерот за внатрешни работи, Љубомир Фрчкоски. 

Тој вели дека оваа одлука е штетна и лоша. 

Тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата. 

Андов кажа дека одбил јавно да му се извини на Фрчкоски, но му предложил да се појават јавно на телевизија и да зборуваат за да се види дали има основа за тужба. 

„Не откажувам дуел, но штом сака суд, ќе одиме на суд, јас не ни сакав да се расправам со него“, вели Андов. 

Андов тврди дека во книгата го опишал Фрчкоски каков што навистина бил, некомпетентен да ја врши функцијата. 

Можеби ќе ве интересира

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња