19 Април, 2018
0.0599

Столтенберг во Скопје за јасен сигнал на македонското НАТО членство

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2018

Генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг, претстојнава недела ќе дојде во дводневна посета на Македонија при што ќе има средби со претставници на државниот врв. Според агендата на посетата, Столтенберг би требало во четврток напладне да се обрати и пред пратениците во Собранието на Република Македонија.

Обраќањето на Столтенберг се очекува да го проследат и пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои инаку не учествуваат во работата на Собранието.

Посетата на Столтенберг ќе биде еден од најсилните сигнали на меѓународната заедница за неопходноста Република Македонија да се приклучи на НАТО.

Можеби ќе ве интересира

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато