04 Март, 2021
0.0227

Стопанска банка а.д Битола ги додели наградите од ,,Вреди да се штеди’’! Автомобилот оди во Охрид!

Објавено во: Мои пари 17 Февруари, 2021

Денес, во централата во Битола беа доделени наградите од наградната игра на  Стопанска банка а.д. Битола ,,Вреди да се штеди’’. Наградната игра траеше од 16.10.2020 година до 31.01.2021 година, извлекувањето беше на 8ми февруари, а главната награда беше автомобил Citroen C1. Среќниот  добитник на автомобилот, Зоран Вељаноски е од Охрид и новиот Citroen C1 заминува таму.

,, Кога ја видов објавата за наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола веднаш се одлучив да ги орочам средствата согласно условите, за да си ја пробам среќата. Често од забава учествувам и играм игри на среќа, но ова дефинитивно е најголемата награда која што ја имам добиено до сега. Среќен сум и задоволен и знам дека сигурно ќе продолжам да учествувам во ваков тип игри на среќа, но и дека ќе останам клиент на Стопанска банка а.д. Битола‘’- вели добитникот на главната награда Citroen C1, Зоран Вељаноски од Охрид.

Покрај оваа награда, беа доделени и 2x MacBook Air 13’’ и 3x мобилни телефони iPhone 11.

На сите добитници им честитаме и им посакуваме да уживаат во наградите и да останат верни корисници на услугите на Стопанска банка а.д. Битола.

Можеби ќе ве интересира

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Станете виртуелен ренџер и учествувајте во зачувување на загрозени животински видови во африканската савана

Станете виртуелен ренџер и учествувајте во зачувување на загрозени животински видови во африканската савана

Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Бројот на апликации во Huawei AppGallery речиси двојно зголемен за 1 година

Бројот на апликации во Huawei AppGallery речиси двојно зголемен за 1 година

Осмомартовски шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Осмомартовски шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Екрани насекаде, екрани за сите - Samsung ги претстави новите аудиовизуелни уреди за 2021 година

Екрани насекаде, екрани за сите - Samsung ги претстави новите аудиовизуелни уреди за 2021 година

НОВА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕКРЕДИТ ВО СКОПЈЕ

НОВА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕКРЕДИТ ВО СКОПЈЕ

Техномаркет денес со големи попусти го отвори својот нов продажен салон во Скопје - Капитол Мол

Техномаркет денес со големи попусти го отвори својот нов продажен салон во Скопје - Капитол Мол

Македонската сликовница „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева е достапна на три континенти

Македонската сликовница „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева е достапна на три континенти