19 Јуни, 2021
0.0205

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО АРГЕНТИНА: Млада мајка починала и држејќи го своето бебе го задушила

Објавено во: Свет 09 Мај, 2021

Младата мајка, 30-годишната Маријана Охеда и нејзиното бебе починале минатата недела во северниот дел на аргентинскиот град Кориентес, поради бизарна несреќа. Мајката починала додека го доела двемесечното девојче. На неа во еден момент и се слошило, паднала врз бебето и го задушила. Сопругот неколку пати безуспешно се обидеа да ги добие на телефон. Дома било само тригодишното синче кое се обидувало да повика помош.

Сопругот се посомневал дека нешто не е во ред кога неговата сопруга не одговарала на телефон, па отишол дома и видел ужасна глетка. За новинарите изјавил само дека неговиот син му рекол дека не може да ја разбуди мајка си.

Обдукцијата не покажала знаци на насилство. Младата мајка имала проблеми со висок крвен притисок и лекарите се сомневаат дека паднала во шок поради компликации и починала. Локалната полиција известува дека околностите сè уште се испитуваат, пренесува Дејли Меил.

ФОТО: Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ГИ БОДРИ НЕГОВИТЕ МОМЦИ ПРОТИВ РУСИЈА - Ериксен излезе од болница и веднаш ја посети репрезентацијата

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ГИ БОДРИ НЕГОВИТЕ МОМЦИ ПРОТИВ РУСИЈА - Ериксен излезе од болница и веднаш ја посети репрезентацијата

НОВА ОПАСНА ВАРИЈАНТА НА КОРОНАТА - Откриена е во Русија, можно е да е отпорна на вакцините

НОВА ОПАСНА ВАРИЈАНТА НА КОРОНАТА - Откриена е во Русија, можно е да е отпорна на вакцините

РИЗИКОТ ОД ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА Е ДВОЈНО ПОГОЛЕМ - еве што кажуваат научниците за индискиот сој

РИЗИКОТ ОД ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА Е ДВОЈНО ПОГОЛЕМ - еве што кажуваат научниците за индискиот сој

НАЈНОВА СТУДИЈА - луѓето кои прележле ковид не се заштитени на долг рок, вакцината е многу посигурна

НАЈНОВА СТУДИЈА - луѓето кои прележле ковид не се заштитени на долг рок, вакцината е многу посигурна

ОД АСТРАЗЕНЕКА И ОД ЏОНСОН И ЏОНСОН - ЕМА открила 415 случаи на згрутчување на крвта

ОД АСТРАЗЕНЕКА И ОД ЏОНСОН И ЏОНСОН - ЕМА открила 415 случаи на згрутчување на крвта

(ВИДЕО) ЗЛАТЕН ТОАЛЕТ, БАР, СПАЛНИ СОБИ: Со што уште располага авионот на Владимир Путин?

(ВИДЕО) ЗЛАТЕН ТОАЛЕТ, БАР, СПАЛНИ СОБИ: Со што уште располага авионот на Владимир Путин?

Во оваа земја луѓето не сакаат да се вакцинираат и Владата ги продава вакцините

Во оваа земја луѓето не сакаат да се вакцинираат и Владата ги продава вакцините

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА: Ова е моментот кога паѓа гондолата од жичарницата во Италија, видеото обелоденето по три недели

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА: Ова е моментот кога паѓа гондолата од жичарницата во Италија, видеото обелоденето по три недели

На Ериксен ќе му се имплантира најсовремен уред за контрола на срцето

На Ериксен ќе му се имплантира најсовремен уред за контрола на срцето