19 Февруари, 2020
0.0230

СТРАШНАТА СУДБИНА НА МАЈКАТА ЕЛВИРА: Изгубила четири деца во два пожари, таа загина во собраќајка

Објавено во: Балкан 30 Септември, 2019

Елвира Коломпар (33), која загуби три ќерки и еден син во пожар во период од 12 години, го загубила животот вчера наутро кога нејзиниот автомобил се удрил во бетонски столб.

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи во ноќта меѓу саботата и неделата во Торњос кај Сента, загинаа Јожеф Ковач (52) и Елвира Колопар (33) - жена и мајка, кои станаа познати во јавноста откако во два одвоени пожари за време од 12 години, изгуби четири деца.

Во несреќата е повреден и Миодраг Ј. (24) од Богараш кај Сента, но како што дознаваат медиумите од Србија, тој не е во животна опасност.

Непозната причина

- Ковач го возел автомобилот, покрај него седел повредениот а несреќната Елвира на задното седиште. Од непозната засега причина, автомобилот најпрво удрил во сообраќајниот знак, а потоа и во бетонскиот столб. Елвира испаднала од автомобилот и починала на лице место, како и возачот. Телата на жртвите се испратени на обдукција и истрагата е во тек .

Трагичната судбина на Елвира Коломпар ја запрепасти Србија во два наврати, поради скоро идентични трагични настани.

- Во грозоморниот пожар што се случи пред 13 години, во јануари 2006 година, во импровизирана колиба во Сента, Елвира изгуби две ќерки, тригодишната Анабела и деветмесечната Наталија. Во пожарот загина и таткото на девојчето, додека Елвира претрпела сериозни изгореници на дури 30 проценти од нејзиното тело .

- Повторно, избувнал пожар во трошна куќа во која живеела заедно со своите четири деца. Тогаш настардала Емина која имала осум години, како и нејзиниот помлад брат Адам, кој починал по неколку дена во болница. Другите две деца беа сериозно повредени. Се покажа дека пожарот бил предизвикан од рачно изработена ламба. Со солзи во очите, Елвира тогаш тивко повторувала зошто тоа повтнорно и се случило нејзе.Можеби ќе ве интересира

СЕ СТРЕСЕ ТУРЦИЈА: Силен земјотрес близу Измир

СЕ СТРЕСЕ ТУРЦИЈА: Силен земјотрес близу Измир

(ВИДЕО) Рама до невработени млади во кафуле: Што седите, ајде да градите!

(ВИДЕО) Рама до невработени млади во кафуле: Што седите, ајде да градите!

Србија донираше два милиони евра за Албанија

Србија донираше два милиони евра за Албанија

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори