22 Мај, 2018
0.2863
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Страв од атентат врз Вучиќ за време на посетата во Загреб

Објавено во: Балкан 11 Февруари, 2018

Бројни полициски сили се распоредени по улиците на хрватската престолнина поради присуството на Вучиќ во Вргинмост утре и задутре. Се планира ангажирање и на антитерористички единици. Од таму велат дека безбедноста мора да биде на највисоко ниво. 

Вознемирени се и во Белград.

Кога Вучиќ бил во посета на БиХ тој бил нападнат од страна на група демонстранти, па затоа и Хрватска сега е уплашена токму поради тие случки, вели министерот за внатрешни работи на Небојша Стефановиќ.

Посетата на Вучиќ се случува како би се нормализирале односите меѓу двете земји. Тој е поканет од страна на  претседателката Колинда Грабар Китаровиќ.

На социјалните мрежи пак во Хрватска повикуваат граѓаните да го дочекаат Вучиќ со спуштени ролетни како знак дека не е добредојден. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ПАЃАШЕ ГРАД: Побелеа градовите

(ФОТО) ПАЃАШЕ ГРАД: Побелеа градовите

Каменос: Скопјаните го имаат убедено нивниот народ во еден мит што го изгради Тито

Каменос: Скопјаните го имаат убедено нивниот народ во еден мит што го изгради Тито

Турците ќе ја освојуваат вселената - но како?

Турците ќе ја освојуваат вселената - но како?

(ВИДЕО) Еве како насилниците го нападнаа Бутарис

(ВИДЕО) Еве како насилниците го нападнаа Бутарис

Додик вели не смеат Србите да се колебаат за единство на РС и Србија

Додик вели не смеат Србите да се колебаат за единство на РС и Србија

Џафери на гости кај Брнабиќ

Џафери на гости кај Брнабиќ

Вучиќ: Македонија ќе добие само пофалба

Вучиќ: Македонија ќе добие само пофалба

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат