14 Август, 2020
0.0468

СТРАВИЧНА НЕСРЕЌА: На пат кон Копаоник се превртел македонски автобус

Објавено во: Македонија 07 Декември, 2019

Aвтобус од Македонија, кој превезувал патници кон Копаоник, се превртел на автопатот Прокупље – Блаце, кај Белољин, а според првичните информации oд српските медиуми, едно лице е тешко повредено, додека десетина патници поминале со полесни повреди.

- Тимот на брза помош на нашиот здравствен центар веднаш излегол на теренот, им помагал на повредените и во тек е нивно згрижување - потврдиле во Здравствениот дом во Блаце.

Причината за несреќата засега не е позната.

Имено патот Прокупље – Блаце, кај Белољин е во фаза на реконструкција а несреќата се случила околу 10 часот.


Фото: informer.rs/

Можеби ќе ве интересира

ЌЕ НАСТРАДААТ ЛИ САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ФИРМИТЕ-НЕПЛАЌАЧИ - до Обвинителството стигна барањето за кривичен прогон

ЌЕ НАСТРАДААТ ЛИ САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ФИРМИТЕ-НЕПЛАЌАЧИ - до Обвинителството стигна барањето за кривичен прогон

Д-р. Беќаровски: Летово нема настава, а уриваме рекорди во број на новозаразени

Д-р. Беќаровски: Летово нема настава, а уриваме рекорди во број на новозаразени

Македонец се вратил на работа во Белгија без да оди во карантин

Македонец се вратил на работа во Белгија без да оди во карантин

Од утре од Македонија во Србија со ПЦР-тест

Од утре од Македонија во Србија со ПЦР-тест

Павле Богоевски: „Левица“ има депозит поголем од 30.000 евра во Еуростандард банка

Павле Богоевски: „Левица“ има депозит поголем од 30.000 евра во Еуростандард банка

Болницата за геријатриска и палијативна медицина бара донации за медицинска заштитна опрема

Болницата за геријатриска и палијативна медицина бара донации за медицинска заштитна опрема

Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

ДУРИ 4.000 ЛУЃЕ СЕ ЈАВИЛЕ КАЈ ПСИХИЈАТРИТЕ: Откако почна корона епидемијата, многумина имале проблеми поради карантините

ДУРИ 4.000 ЛУЃЕ СЕ ЈАВИЛЕ КАЈ ПСИХИЈАТРИТЕ: Откако почна корона епидемијата, многумина имале проблеми поради карантините

А1 Македонија до корисниците што имаат сметки во Македонски пошти: Услугите може да се плаќаат онлајн

А1 Македонија до корисниците што имаат сметки во Македонски пошти: Услугите може да се плаќаат онлајн