25 Април, 2018
0.0627

Студено во Маврово, Крушево, Тополчани - ова се температурите...

Објавено во: Македонија 17 Јули, 2017

Во Македонија утрово најстудено беше во Маврово, Крушево, Тополчани, каде се измерени 8 степени. 

Во Лазарополе се измерени температури од 9 степени, 10 во Ѓуриште и Претор, 11 во Берово и Пожаране, 12 во Битола, Охрид, Прилеп, Крива Паланка, 13 во Тетово, 14 во Штип, Дебар, Куманово, Виница, Скопје Петровец, 15 во Скопје-Зајчев Рид, Дојран, Струмица, Гевгелија, Демир Капија.

Во текот на ноќта  и утрово времето насекаде беше облачно со локални врнежи од дожд. Дуваше умерен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Нимиц: Двете страни се посветени на постигнување решение

Нимиц: Двете страни се посветени на постигнување решение

Мицкoски: 500 евра плата е лажно и недостижно ветување

Мицкoски: 500 евра плата е лажно и недостижно ветување

И МАКЕДОНИЈА ИМА СУПЕР БАБИЧКА: Живее во Демир Капија

И МАКЕДОНИЈА ИМА СУПЕР БАБИЧКА: Живее во Демир Капија

Таксист сексуално вознемирувал девојче кое го превезувал

Таксист сексуално вознемирувал девојче кое го превезувал

Заев: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

Заев: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

Тело во распаѓање обесено на дрво пронајдено во Ресен

Тело во распаѓање обесено на дрво пронајдено во Ресен

Директор на училиште од Вевчани си ги зел парите собрани од учениците за детски списанија

Директор на училиште од Вевчани си ги зел парите собрани од учениците за детски списанија

Полицијата со кривични за двајца поранешни директори на Агенцијата за филм

Полицијата со кривични за двајца поранешни директори на Агенцијата за филм

Кривични за поранешни владини фунционери, плаќале за научен труд кој не бил направен

Кривични за поранешни владини фунционери, плаќале за научен труд кој не бил направен