16 Јануари, 2019
0.2395
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

СУДИР НА СЛАВНИ АРГЕНТИНЦИ: Марадона без пардон открива што прави Меси пред секој натпревар

Објавено во: Свет 13 Октомври, 2018

Легендарниот Диего Армандо Марадона инсистира да се престане со кревање на Лео Меси „до небесите“.

Причината за ова барање на јавноста во земјата Марадона ја гледа во карактерот на Меси кој не е таков за да ја добие улогата на лидер на репрезентацијата на Аргентина.

-Ајде да престанеме со воздигање на Меси. Тешко ми е да зборувам за тоа, но нема смисла да се прави водач човекот кој пред секој натпревар за репрезентацијата оди по 20 пати во „ве-це“. За Барселона игра еден Меси, за репрезентацијата на Аргентина друг - рекол лидерот на тимот на Аргентина кој ја водел својата репрезентација до тронот во 1986 година на СП во Мексико.


FOTO: FONET/AP

Можеби ќе ве интересира

ПАСОШ КОЈ ОТВОРА МНОГУ ВРАТИ: Со него слободно ќе патувате во 167 земји

ПАСОШ КОЈ ОТВОРА МНОГУ ВРАТИ: Со него слободно ќе патувате во 167 земји

Се огласи Меркел за Брегзит - како ќе и помогне на Тереза Меј?

Се огласи Меркел за Брегзит - како ќе и помогне на Тереза Меј?

(ВИДЕО) КОГА ТОЈ ВИКНЕ, СИТЕ ВО СТРАВ ЗАМОЛЧУВААТ: Овој човек е главна ѕвезда на британскиот парламент!

(ВИДЕО) КОГА ТОЈ ВИКНЕ, СИТЕ ВО СТРАВ ЗАМОЛЧУВААТ: Овој човек е главна ѕвезда на британскиот парламент!

Претурал низ кола и нашол лото ливче: По проверката животот му се сменил целосно

Претурал низ кола и нашол лото ливче: По проверката животот му се сменил целосно

Тереза Меј ги открива плановите: Како ќе го спасува Брегзит?

Тереза Меј ги открива плановите: Како ќе го спасува Брегзит?

ВИДЕО: Како славеа граѓаните за пропаста на договорот за Брегзит, Меј во аут

ВИДЕО: Како славеа граѓаните за пропаста на договорот за Брегзит, Меј во аут

Британскиот парламент го отфрли планот на Тереза Меј за Брегзит

Британскиот парламент го отфрли планот на Тереза Меј за Брегзит

Ова се земји каде можете да си купите пасоши

Ова се земји каде можете да си купите пасоши

Ова е најскап град на светот, а сепак е многу популарен

Ова е најскап град на светот, а сепак е многу популарен