16 Ноември, 2018
0.3783

СУДИР НА СЛАВНИ АРГЕНТИНЦИ: Марадона без пардон открива што прави Меси пред секој натпревар

Објавено во: Свет 13 Октомври, 2018

Легендарниот Диего Армандо Марадона инсистира да се престане со кревање на Лео Меси „до небесите“.

Причината за ова барање на јавноста во земјата Марадона ја гледа во карактерот на Меси кој не е таков за да ја добие улогата на лидер на репрезентацијата на Аргентина.

-Ајде да престанеме со воздигање на Меси. Тешко ми е да зборувам за тоа, но нема смисла да се прави водач човекот кој пред секој натпревар за репрезентацијата оди по 20 пати во „ве-це“. За Барселона игра еден Меси, за репрезентацијата на Аргентина друг - рекол лидерот на тимот на Аргентина кој ја водел својата репрезентација до тронот во 1986 година на СП во Мексико.


FOTO: FONET/AP

Можеби ќе ве интересира

Експерти на „Обединети нации“ во знак на протест ја напуштија Унгарија

Експерти на „Обединети нации“ во знак на протест ја напуштија Унгарија

Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт

Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт

Тереза Меј на удар: Фунатата нагло паѓа, во Лондон летаат оставки

Тереза Меј на удар: Фунатата нагло паѓа, во Лондон летаат оставки

(ВИДЕО) ГРАД КОЈ ПОВЕЌЕ ГО НЕМА: Се изгорено до темел-Калифорнија се бори со последици од пожарите

(ВИДЕО) ГРАД КОЈ ПОВЕЌЕ ГО НЕМА: Се изгорено до темел-Калифорнија се бори со последици од пожарите

ПОЛИТИЧАР КОЈ СО ГОДИНИ ЈА ЛУТИ ЕВРОПА И „ЈАДЕ“ ШАМАРИ: Кој е Виктор Орбан?

ПОЛИТИЧАР КОЈ СО ГОДИНИ ЈА ЛУТИ ЕВРОПА И „ЈАДЕ“ ШАМАРИ: Кој е Виктор Орбан?

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди