04 Јуни, 2020
0.0351

Суспендиран затворскиот чувар што направи непристоен гест додека Боки 13 беше изнесуван на носилки

Објавено во: Македонија 08 Октомври, 2019

Затворскиот чувар од притворот во Шуто Оризари е суспендиран откако направи непристоен гест кон новинарските камери додека се изнесуваше Бојан Јовановски од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Директорот на затворот Скопје во Шуто Оризари, Есад Рахиќ, потврдил за МИА дека службеникот ќе биде казнет, откако недолично гестикулираше додека беше изнесуван Боки 13, кому му се слоши додека беше на распит за случајот „Рекет“.

Затворскиот чувар пренесувајќи го шоуменот до амбулантното возило кон новинарите со рака покажа кон своите гениталии, покажува снимката на „Телма“.Можеби ќе ве интересира

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството

Куманово остана без инспекција, еден од инспекторите позитивен на корона вирусот

Куманово остана без инспекција, еден од инспекторите позитивен на корона вирусот