26 Јануари, 2021
0.0284

Свештеникот од Битола имал 39 години: Ја изгуби битката со Ковид

Објавено во: Македонија 27 Ноември, 2020

Свештеник од преспанско-пелагониската епархија, е најмладиот пациент меѓу починатите за кои вчера извести Министерството за здравство. Имал 39 години и бил позитивен на коронавирус, објави ТВ 21.

Според статистиката од Ковид-19 во последното деноноќие починаа 30 пациенти.

Починати се девет пациенти од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 и 61), двајца од Куманово (62 и 69), еден пациент од Штип (72), еден од Велес (78), шест пациенти од Битола (60, 77, 38, 66, 72 и 39), тројца од Гостивар (56, 66 и 63), еден пациент од Гевгелија (65), еден од Струмица (77), еден од Кочани (65), двајца од Делчево (66 и 68), еден од Кратово (65), еден од Кичево (61) и еден пациент од Неготино (84). Пациентите се починати во болнички услови.

Можеби ќе ве интересира

Вакцинацијата во државата ќе се спроведува во три фази

Вакцинацијата во државата ќе се спроведува во три фази

Има 21 починат и 444 нови заразени со коронавирусот

Има 21 починат и 444 нови заразени со коронавирусот

Милошоски бара оној кој извршил родово насилство врз жена да не може да биде пратеник, градоначалник, министер

Милошоски бара оној кој извршил родово насилство врз жена да не може да биде пратеник, градоначалник, министер

Македонија повторно се стресе

Македонија повторно се стресе

БЛАГОДАРАНОСТ ОД МАКАРСКА ДО КАВАДАРЦИ: Mитко Јанчев е горд што помогнале на пријателите во Хрватска

БЛАГОДАРАНОСТ ОД МАКАРСКА ДО КАВАДАРЦИ: Mитко Јанчев е горд што помогнале на пријателите во Хрватска

ДСЗИ констатира нерегистрирана гинеколошка ординација во домот на д-р Мухамед Асани и му ја забрани дејноста во ординацијата

ДСЗИ констатира нерегистрирана гинеколошка ординација во домот на д-р Мухамед Асани и му ја забрани дејноста во ординацијата

Ќе се попишуваат и бездомниците и оние без документи во Македонија

Ќе се попишуваат и бездомниците и оние без документи во Македонија

Можно е годинава да се забрани увоз на возила под Еуростандард 5, идејата за субвенции за замена на возила уште постои

Можно е годинава да се забрани увоз на возила под Еуростандард 5, идејата за субвенции за замена на возила уште постои

РФМ: Данило Брестовац повеќе не е селектор

РФМ: Данило Брестовац повеќе не е селектор