22 Мај, 2018
0.4707
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Свет

Лајен: Германија има бенефит од имиграцијата на романски и бугарски работници

Лајен: Германија има бенефит од имиграцијата на романски и бугарски работници

12 Мај, 2013

Кипар ги олеснува мерките за финансиска стабилност, бенефит имаат странците

Кипар ги олеснува мерките за финансиска стабилност, бенефит имаат странците

12 Мај, 2013

Новинарите на Блумберг обвинети за шпионирање банки?!

Новинарите на Блумберг обвинети за шпионирање банки?!

12 Мај, 2013

50 илјади Германци биле заморчиња на фармацевтската индустрија

50 илјади Германци биле заморчиња на фармацевтската индустрија

12 Мај, 2013

Експлозија во рудник во Кина, голем број жртви

Експлозија во рудник во Кина, голем број жртви

12 Мај, 2013

Канаѓаните имаат 170 милијарди долари во офшор зони

Канаѓаните имаат 170 милијарди долари во офшор зони

11 Мај, 2013

Рекордно ниво на јаглерод диоксид во воздухот

Рекордно ниво на јаглерод диоксид во воздухот

11 Мај, 2013

Иранските нуклеарки ќе издржат и силен земјотрес?

Иранските нуклеарки ќе издржат и силен земјотрес?

11 Мај, 2013

Бернаке предупредува за големите ризици во банкарскиот сектор

Бернаке предупредува за големите ризици во банкарскиот сектор

11 Мај, 2013

САД ги следи „манипулациите“ со јенот

САД ги следи „манипулациите“ со јенот

11 Мај, 2013

Повеќе мобилни телефони отколку жители на Земјата

Повеќе мобилни телефони отколку жители на Земјата

11 Мај, 2013

Квалитет пред квантитет, Ферари ја ограничува продажбата на возила

Квалитет пред квантитет, Ферари ја ограничува продажбата на возила

10 Мај, 2013

Унгарија со нов план за штедење

Унгарија со нов план за штедење

10 Мај, 2013

Свинско се продавало како јагнешко месо

Свинско се продавало како јагнешко месо

10 Мај, 2013

Лета: Без вработување за младите нема надеж за Европа

Лета: Без вработување за младите нема надеж за Европа

10 Мај, 2013

На Романија ќе и требаат 30 години за економски да се доближи до ЕУ?

На Романија ќе и требаат 30 години за економски да се доближи до ЕУ?

10 Мај, 2013

Раст на лошите кредити во италијанските банки

Раст на лошите кредити во италијанските банки

10 Мај, 2013

Sony оствари профит по пет години

Sony оствари профит по пет години

10 Мај, 2013