22 Мај, 2018
0.5086
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Свет

Нечас: Предложениот нацрт-буџет на ЕУ е неприфатлив за Чешка

Нечас: Предложениот нацрт-буџет на ЕУ е неприфатлив за Чешка

06 Февруари, 2013

Цвета продажбата на Диор

Цвета продажбата на Диор

06 Февруари, 2013

Шпанските банки застануваат на нозе?

Шпанските банки застануваат на нозе?

06 Февруари, 2013

Кинеската година на змијата ќе биде ризична за бизнисот

Кинеската година на змијата ќе биде ризична за бизнисот

06 Февруари, 2013

Аржевитин:Украина да се договори со ММФ за да избегне банкрот

Аржевитин:Украина да се договори со ММФ за да избегне банкрот

06 Февруари, 2013

Фолксваген лани во Русија продала рекордни 16.000 возила

Фолксваген лани во Русија продала рекордни 16.000 возила

06 Февруари, 2013

Тотал ќе истражува дали има нафта на Кипар

Тотал ќе истражува дали има нафта на Кипар

06 Февруари, 2013

Успорува американската економија, ќе паѓа буџетскиот дефицит

Успорува американската економија, ќе паѓа буџетскиот дефицит

06 Февруари, 2013

Ова е најголемата измама со кредитни картички во САД!

Ова е најголемата измама со кредитни картички во САД!

06 Февруари, 2013

Тешко се продаваат камионите на Волво

Тешко се продаваат камионите на Волво

06 Февруари, 2013

Јубилеј за Шкода: Произведени 15 милиони возила!

Јубилеј за Шкода: Произведени 15 милиони возила!

05 Февруари, 2013

Чудни даноци во САД: Такса за автомобилски гуми, за торти, а сега и за патики!

Чудни даноци во САД: Такса за автомобилски гуми, за торти, а сега и за патики!

05 Февруари, 2013

Медведев ја предал Русија за 20 милијарди долари?!

Медведев ја предал Русија за 20 милијарди долари?!

05 Февруари, 2013

За проституција и дрога во Чешка нема криза-се трошат 800 милиони евра годишно

За проституција и дрога во Чешка нема криза-се трошат 800 милиони евра годишно

05 Февруари, 2013

Оланд верува во компромис за буџетот

Оланд верува во компромис за буџетот

05 Февруари, 2013

Франсоа Оланд бара нова монетарна политика за заштита на еврото од манипулации

Франсоа Оланд бара нова монетарна политика за заштита на еврото од манипулации

05 Февруари, 2013

Оланд: Треба да се штеди, ама не секоја цена!

Оланд: Треба да се штеди, ама не секоја цена!

05 Февруари, 2013

Весниците ја предвидуваат иднината?

Весниците ја предвидуваат иднината?

05 Февруари, 2013