24 Јуни, 2018
0.3590
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Светски co-working центар сега и во Скопје

Објавено во: Мои пари 08 Септември, 2017

Во партнерство со светски познатиот URWork Enterprise Solutions и Regus, во Македонија на 13 ноември се отвора Desk Station. Desk Station е модерен бизнис центар и co- working простор во центарот на Скопје, на самата Партизанска до Универзална сала, над НЛБ Тутунска Банка. 

Desk Station e модерен бизнис центар и co- working простор кој располага со 5 простории, комплетно опремени како и нуди професионална услуга за организирање на бизнис настани, со евент менаџер на располагање како и целокупна поддршка од целиот тим. 

Desk Station започнува со работа на 13 септември, и нуди различни пакети за фриленсери и бизнис професионалци. Во моментот нудат промотивна понуда за месечно членство од 1530 МКД. 

Она што го нудат меѓу стандардна co-working средина е:

  • Бесплатен корпоративен пристап до Financial Times 
  • Бесплатен корпоративен пристап до Harvard Business Review 
  • Беплатен корпоративен пристап до Bloomberg 
  • Пристап до сите tech настани во Creative Hub
  • Networking events и бизнис партнерства со бизнис центри низ светот ( како Regus и URWORK ) 

*Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

АКУСТИЧНОТО ПИЈАНО ГО ОБЕЛЕЖА ТРЕТИОТ ДЕН ОД SKOPJE STREET MUSIC FESTIVAL

АКУСТИЧНОТО ПИЈАНО ГО ОБЕЛЕЖА ТРЕТИОТ ДЕН ОД SKOPJE STREET MUSIC FESTIVAL

ЈП Водовод санираше улични дефекти

ЈП Водовод санираше улични дефекти

ДЗС И БОЛНИЦАТА АЏИБАДЕМ СИСТИНА ВЕЖБАА ЕВАКУАЦИЈА

ДЗС И БОЛНИЦАТА АЏИБАДЕМ СИСТИНА ВЕЖБАА ЕВАКУАЦИЈА

Втор ден од Skopje Street Music Festival како вистинско освежување на публиката

Втор ден од Skopje Street Music Festival како вистинско освежување на публиката

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата