22 Септември, 2020
0.0194

Свирежи и негодувања-Нови протести пред Кривичен од поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ

Објавено во: Македонија 30 Јуни, 2017

Нови протести се случуваат во моментов пред Кривичниот суд.

Поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ се таму и денеска откако вчера СЈО поднесе обвиненија за високи функционери од партијата на Груевски.

Како што велат дојдените граѓани околу 50 тина на број пред Кривичен суд се за да изразат револт од одлуката на СЈО, начинот на работа и таргетирањето единствено на функционери на ВМРО ДПМНЕ.

Забележливо е присуство на полиција а е бликирана и улицата со автомобили пред судот од каде се слушаат и свирежи

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Имаме „увезени“ случаи на коронавирус од Албанија, можни се рестрикции

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Имаме „увезени“ случаи на коронавирус од Албанија, можни се рестрикции

Театрите, кината, операта и балетот ќе работат според Протоколот за организирање настани

Театрите, кината, операта и балетот ќе работат според Протоколот за организирање настани

На 884 студенти и 347 ученици ќе им се исплаќа месечна сума за трошоците за приватно сместување или превоз

На 884 студенти и 347 ученици ќе им се исплаќа месечна сума за трошоците за приватно сместување или превоз

Koроната се појави и во тетовската градинка

Koроната се појави и во тетовската градинка

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Топалов за Македонците: Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди

Топалов за Македонците: Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди

Никола Димитров: Овие денови ќе пристигнат 40 милиони евра грант

Никола Димитров: Овие денови ќе пристигнат 40 милиони евра грант

ЗА КРАЖБАТА НА МРТОВЕЦОТ ВО СТРУМИЦА: Jавното обвинителство засега го утврди идентитетот на три лица

ЗА КРАЖБАТА НА МРТОВЕЦОТ ВО СТРУМИЦА: Jавното обвинителство засега го утврди идентитетот на три лица

Диме Велковски се враќа во Собранието - ќе биде пратеник и следните четири години

Диме Велковски се враќа во Собранието - ќе биде пратеник и следните четири години