28 Мај, 2020
0.0302

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

Објавено во: Свет 30 Март, 2020

Кралот на Тајланд со себе си зел харем од 20 конкубини во самоозолација во голем хотел во јужна Германија, објави „Билд“.

За кралот познат како Рама X, се верува дека го резервирал хотелот ЗОненбихл во Баварија за да се изолира за време на пандемијата на коронавирус.

Германскиот таблоид „Билд“ објави дека 67-годишник го резервирал целиот хотел, со дозвола од локалниот окружен совет.

Не е познато дали четвртата сопруга на Рама Х во моментот престојува во хотелот со него, сепак, се смета дека 119 членови на кралската придружба се испратени назад во Тајланд, во услови на загриженост од Ковид-19.

Тајландскиот регент има втор дом во Германија каде го поминува поголемиот дел од своето време, а за него се смета дека нема јавен настап во матичната земја од февруари.


Можеби ќе ве интересира

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

ОПАСНОСТ: Светот ќе се соочи со нов бран на заразени

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

Австрискиот претседател се извини откако беше фатен од полиција во ресторан на нашинец

Австрискиот претседател се извини откако беше фатен од полиција во ресторан на нашинец

ОЖАЛОСТЕНАТА ВДОВИЦА ЌЕ ДОБИЕ 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ - Коби знаел во што да вложува пари

ОЖАЛОСТЕНАТА ВДОВИЦА ЌЕ ДОБИЕ 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ - Коби знаел во што да вложува пари

КОРОНА ВО РУДНИК ЗА ЗЛАТО: Се заразија 164 рудари

КОРОНА ВО РУДНИК ЗА ЗЛАТО: Се заразија 164 рудари