22 Март, 2018
0.0643

Тарчуловски од петни жили ги убедува Црниче и Пржино

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Тарчуловски се врати во Црниче и Пржино во општина Кисела Вода во обид да се извади за претходниот скандал во кој беше фатен на снимка како вели дека на жителите од овие населби нема да им гради атмосферска канализација затоа што не сакале да го примат и го плукале од прозор, но затоа први кои ќе ги видат бенефитите од неговото владеење се населбите кои му донеле најмногу гласови.

Во еден привиден обид да се покаже конструктивност пред десетина луѓе Тарчуловски ветува „мега“ проект од 1,7 милион евра за изградба на атмосферска канализација во 15 улици од Пржино, а нема да бидат изоставени ниту жителите на Црниче. 

Големи капитални инвестиции за Пржино и Црниче од 110 милиони денари. Ова е вистината, ќе инвестираме за сите луѓе, за секое маало, за секоја педа во Кисела Вода. За сите луѓе, за сите граѓани. Подеднакво. Ќе решаваме проблеми, рече Тарчуловски.


Можеби ќе ве интересира

Сефер Цаноски се разведе од Лејла, но повторно ќе рипне во тавче

Сефер Цаноски се разведе од Лејла, но повторно ќе рипне во тавче

МАКЕДОНИЈА НА ВРВОТ ВО ЕВРОПА: тука се пие најчиста вода

МАКЕДОНИЈА НА ВРВОТ ВО ЕВРОПА: тука се пие најчиста вода

Воведена забрана за камиони на еден патен правец

Воведена забрана за камиони на еден патен правец

Ердоган барал да се гради база во Македонија?

Ердоган барал да се гради база во Македонија?

Конечно грчки авион слета на скопскиот аеродром: Коѕијас утре ќе има средба со владиниот врв и партиските лидери

Конечно грчки авион слета на скопскиот аеродром: Коѕијас утре ќе има средба со владиниот врв и партиските лидери

ГИ ПОВИКАА ЗАЕВ, МИЦКОСКИ, АХМЕТИ: Студентите од Штип ќе искажат револт за двојазичноста и преговорите за името

ГИ ПОВИКАА ЗАЕВ, МИЦКОСКИ, АХМЕТИ: Студентите од Штип ќе искажат револт за двојазичноста и преговорите за името

До кога Иванов нема да го потпишува указот за Законот за јазици?

До кога Иванов нема да го потпишува указот за Законот за јазици?

Груби: Пратениците изгласаа Закон за прекин на пописот во 2011-та година

Груби: Пратениците изгласаа Закон за прекин на пописот во 2011-та година

Уште една кривична пријава за Паско Кузман - за што се товари?

Уште една кривична пријава за Паско Кузман - за што се товари?