27 Февруари, 2020
0.0205

Таткото на Ел Чека вели дека со семејството на Еролд Муслиу никогаш немале добри односи

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Tаткото на Ел Чека, Мустафа Ахмеди за ТВ21 вели дека синоќа дошол од Албанија во Македонија за да покаже дека не постои ништо лично помеѓу Ел Чека и претседателот на ДУИ.

Мустафа Ахмеди истакна дека прислушуваните материјали на неговиот син, Ел Чека се исти како што објави во 2015 година Зоран Заев и кои ги достави на Катица Јанева, но тој е убеден дека „бомбите“ не ги добил од страна на директорот на разузнавачката служба Еролд Муслиу, кој е нивен соселанец од село Туин, Кичево.

Ахмеди вели дека со семејството на Еролд Муслиу никогаш немале добри односи.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура