21 Април, 2021
0.0188

Техномаркет денес со големи попусти го отвори својот нов продажен салон во Скопје - Капитол Мол

Објавено во: Мои пари 03 Март, 2021

Со специјални попусти на производи од најпознатите светски брендови за техника денес се отвори новиот дваесет и прв салон на Техномаркет во Капитол мол на третиот кат. Во согласност со ситуацијата,  запазувајќи ги ковид протоколите свечено беше означен почетокот на работа на најновиот салон на Техномаркет кој се простира на 560м2и во кој купувачите по супер атрактивни цени ќе можат да ги најдат најновите модели на бела техника, мали апарати за домаќинство, телефони или ИТ техника. Почетокот беше означен со музиката на Диџеј Дела и беа приредени многу изненадувања за сите потрошувачи. 

- Среќни сме што  денес го отвораме седмиот продажен објект во Скопје, со што вкупната бројка на салони во земјава се зголеми на 21. Салонот е современо и модерно опремен според светски стандарди. Ние се грижиме за нашите потрошувачи, и сакаме да му овозможиме секому да пронајде кај нас нешто за себе или за својот дом, така што од денес па се до петок посетителите ќе имаат можност по специјални промотивни цени да купуваат во овој салон, да го опремат домот или работното место, да ги израдуваат најблиските или себеси, се до потрошување на предвидените количини. Со ова сакаме да им покажеме на потрошувачите и соработниците дека нам ни е важна искрената соработка, меѓусебната доверба, и тие ни се поттик и мотив да растеме заедно. Ги покануваме сите кои сакаат да се подноват со нови апарати тоа да го сторат овде, и тоа по одлични цени на белата техника, телевизорите, апаратите за домаќинства и уште многу други производи, истакнуваат од Техномаркет. 

Техномаркет во овој маркет ќе им овозможи на сите потрошувачи  поинакво шопинг искуство и уживање во пазарувањето. 

Освен овој салон, Техномаркет има уште шест други во главниот град, како и два салони во Битола, потоа Велес, Гостивар, Куманово, Прилеп, Кочани, Охрид, Струмица, Струга , Штип, Гевгелија, Кавадарци и Тетово.


ПР објава


Можеби ќе ве интересира

Како детското штедно осигурување ја гарантира иднината на детето?

Како детското штедно осигурување ја гарантира иднината на детето?

НЛБ Банка повторно со поддршка на микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

НЛБ Банка повторно со поддршка на микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!

Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!

#ВозможноЕ - Вклучи се и следи го во ЖИВО првиот онлајн настан за амбициозна #КлиматскаАкцијаСега

#ВозможноЕ - Вклучи се и следи го во ЖИВО првиот онлајн настан за амбициозна #КлиматскаАкцијаСега

АСОМ: Повеќе од 250 коментари на ЕНЕР ги потврдуваат негативните последици од измените на Законот за игри на среќа

АСОМ: Повеќе од 250 коментари на ЕНЕР ги потврдуваат негативните последици од измените на Законот за игри на среќа

Компанијата Samsung освои дури 71 iF награди за дизајн

Компанијата Samsung освои дури 71 iF награди за дизајн

Глобал брендс магазин ја прогласи Халкбанк за „Најдобар финансиски бренд за 2021 година“

Глобал брендс магазин ја прогласи Халкбанк за „Најдобар финансиски бренд за 2021 година“

Онлајн-промоција на книгата „Основен тренинг за живот“ од светски познатиот тренер Марино Башиќ

Онлајн-промоција на книгата „Основен тренинг за живот“ од светски познатиот тренер Марино Башиќ

Силк Роуд Банка постави нов банкомат во Битола

Силк Роуд Банка постави нов банкомат во Битола