25 Август, 2019
0.0172

Температурите ќе растат: пресвртна временска прогноза не чека овие денови

Објавено во: Македонија 24 Април, 2019

Како што поминуваат деновите до Велигден така температурите ќе бидат во пораст.

Синоптичарите најавуваат дека временската прогноза овие денови ќе достиген до 25 степени.

Утринските ќе бидат нешто под девет степени а и југоисточен ветер ќе дува ширум државата.

23 степени термометарот ќе достигне максимално денеска во главниот град а на некои места таа ќе биде и 24.

Потополо време не очекува од четврток кога температурите ќе растат.

Она што го најавуваат метеоролозите е дека претпладнињата ќе бидат сончеви додека на вечер ќе биде нестабилно со поројни дождови со невреме.


Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол