15 Ноември, 2019
0.0183

ТЕМПЕРАТУРИТЕ ПАЃААТ, ЌЕ ИМА И ДОЖД: Неделна временска прогноза

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Оваа работна недела временската прогноза ни носи доста променливо време и пад за неколку степени.

Облачно но со сончеви периоди прогнозираат метеоролозите за денеска но и нестабилно на места со поројни дождови и грмежи.

Максималната температура ќе донесе 33 степени.

Нестабилно време се очекува и во Скопје со максимални температури до 30 степени.

Стабилизација на времето се најавува за среда попладне а деновите потоа ќе биде стабилно и суво освен во петок кога се очекува кратотраен дожд.

Можеби ќе ве интересира

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството