07 Април, 2020
0.0246

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2019

Тешка сообраќајна незгода се случи вчера попладне на автопатот Скопје- Велес, кај Катланово.

Во несреќата животот го загубила четириесет и четири годишна жена од Богданци, која управувала со автомобилот, со кој излетала од патот.

Според лекарската екипа која пристигнала на местото на несреќата Ф.Г се здобила со тешки повреди и починала на местото на несреќата.

Телото е предадено на обдукција, а увид на местото ан несреќата направил и Јавен обвинител.

Тешка сообраќајка: Загина жена од Богданци

Можеби ќе ве интересира

Дали во Македонија има заразени функционери?

Дали во Македонија има заразени функционери?

Филипче: Ја посетивме кумановската болница, имаме вкупно 599 заразени во државата

Филипче: Ја посетивме кумановската болница, имаме вкупно 599 заразени во државата

ВО ЖИВО: Детали за состојбата со коронавирусот ќе соопшти Филипче

ВО ЖИВО: Детали за состојбата со коронавирусот ќе соопшти Филипче

Арбер Адеми: Сите опции се на маса и онаа за пролонгирање, но и за укинување на државната матура

Арбер Адеми: Сите опции се на маса и онаа за пролонгирање, но и за укинување на државната матура

Манчевски: На сите деца им овозможуваме интернет за да ја следат наставата

Манчевски: На сите деца им овозможуваме интернет за да ја следат наставата

ВО ЖИВО: Прес на Манчевски и Адеми

ВО ЖИВО: Прес на Манчевски и Адеми

Филипче: Петмина починати од корона вирусот за еден ден, четворица на Клиниката за инфективни болести

Филипче: Петмина починати од корона вирусот за еден ден, четворица на Клиниката за инфективни болести

ЈСП СО ИЗМЕНИ НА ВОЗНИОТ РЕД - еве како и кога нема да возат автобусите

ЈСП СО ИЗМЕНИ НА ВОЗНИОТ РЕД - еве како и кога нема да возат автобусите

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Еден врз друг пред банки, маркети, низ улици

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Еден врз друг пред банки, маркети, низ улици