18 Ноември, 2019
0.0285

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Објавено во: Македонија 26 Јуни, 2019

На патниот правец Ресен-Охрид ноќеска се случила тешка сообраќајна незгода кај местото викано Претнов Мост, пренесува ТВ21.

Бебе на година и половина  и жена се повредени во несреќата.

Како се случила несреќата сеуште нема официјални информации.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Како што дознава ТВ 21, детето се здобило со скршеница и заедно со жената се префрлени со возило на Итната медицинска помош во болница.


Можеби ќе ве интересира

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда

Тимоние: Прво ќе се консултираме за предлозите со земјите-членки

Тимоние: Прво ќе се консултираме за предлозите со земјите-членки

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

„Фактор“ злоупотребен со измислен наслов

„Фактор“ злоупотребен со измислен наслов

ШТО ЌЕ БИДЕ СО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Министрите за ЕУ ќе носат одлука за политиката на проширување

ШТО ЌЕ БИДЕ СО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Министрите за ЕУ ќе носат одлука за политиката на проширување

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите