03 Јуни, 2020
0.0204

КОБНА СООБРАЌАЈКА ВЕЧЕРВА ВО ПИНТИЈА: Загинати двајца

Објавено во: Македонија 12 Јуни, 2019

Две млади лица загинаа вечерва во сообраќајната незгода во скопска Пинтија.

Очевидци за дел од медиумите кажале дека лицата биле починати пред да пристигне брзата помош.

Немилиот настан се случил на улица Првомајска кога две возила се судриле и од силниот удар две машки лица го загубиле животот на лице место. Двете лица биле сами во возилата.

Од несреќата се појави и видео на Фејсбук во групата Ѕид на сообраќајниот срам. Таму граѓаните коментираат дека токму на таа улица се имаат случено повеќе сообраќајни незгоди, но исто така и дека возачите не внимаваат во сообраќајот и вози со голема брзина во градски средини.

МВР со подетални информации ќе излезе по завршување на увидот.


Фото Фејсбук


Можеби ќе ве интересира

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот