27 Октомври, 2021
0.0221

Тетовската болница ги отстранува посетителите во ковид-центарот

Објавено во: Македонија 12 Септември, 2021

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово, со пациентите заболени од Ковид-19, престојуваат семејствата, реагираа вечерва од таму. ТВ21 објави дека на сите блиски кои не се заразени и се грижеа за пациентите им било кажано да го напуштат објектот.

Еден од нив беше граѓанинот кој се изјасни пред камерите дека редовно се грижи за својата сопруга во болницата. Тој вели дека оваа одлука дошла по изјавата што ја дал во текот на денот.

„Да, да! Има луѓе. „Не само кај мене, туку за повеќето, генерално, 100% од луѓето се целосно згрижени од членовите на семејството“, рече лицето претходно пред медиумите.

Во трагичниот настан со модуларната болница во Тетово, беше јасно дека незаразени лица престојуваат во болницата, грижејќи се за своите роднини.

Меѓу 14 -те жртви, 2 од нив биле роднини на пациенти


Можеби ќе ве интересира

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада