19 Август, 2019
0.0160

Тевдовски е подготвен на каква било одлука на Заев

Објавено во: Финансии 28 Мај, 2019

Драган Тевдовски, министерот за финансии, денеска изјави дека е подготвен да прифати било каква одлука на премиерот Зоран Заев дури и доколку таа биде барање за негова оставка.

Вели дека е целосно посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и дека верува во политиките на шефот на Владата.

- Целосно сум посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и целосно верувам во политиките што ги води премиерот. Досега се направени огромни чекори напред, земјата се движи во правилна насока и целосно ќе ги почитувам сите негови решенија, изјави Тевдовски.

Реконструкцијата на Владата се очекува подолго време, а најавена е за во текот на јуни. Премиерот Заев најави дека СДСМ ќе промени раководители на три ресори.

Можеби ќе ве интересира

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

Кој е градот со најголемата економска нееднаквост?

Кој е градот со најголемата економска нееднаквост?

Колку заработува најбогатото семејство во светот секоја минута?

Колку заработува најбогатото семејство во светот секоја минута?

Како нашиот државен долг надмина 100 милијарди денари?

Како нашиот државен долг надмина 100 милијарди денари?

По симболична цена се продаваат куќи во швајцарско село

По симболична цена се продаваат куќи во швајцарско село

„ЦРНА“ ЛИСТА НА УЈП: Имаат повеќе од 2.000 должници

„ЦРНА“ ЛИСТА НА УЈП: Имаат повеќе од 2.000 должници