16 Јануари, 2019
0.2704
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

Тевдовски се расправал со Анѓушев на владина седница

Објавено во: Економија 08 Ноември, 2018

На последната владина седница, министерот за финансии Драган Тевдовски упатил низа забелешки со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во присуство на премиерот Зоран Заев, јави ТВ21.

Според информации на телевизијата, Тевдовски имал најмногу забелешки за начинот на кој се градат државните автопатишта. Во целета тензична ситуација се вмешал и министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски, а се вклучил и премиерот Заев со критика дека министрите не работат како што треба.

Заев потоа за ТВ21 одговорил дека пред неколку дена забелешки имал за тоа како оди напредокот со гасификацијата и обновата на железницата, но не и за автопатиштата, кои ги сметал за завршена работа.

На седницата станало збор и за неактивноста на министерот Хазби Лика.

Можеби ќе ве интересира

Германската економија забави, доларот отиде на дното

Германската економија забави, доларот отиде на дното

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат