25 Март, 2019
0.0186

Тевдовски се расправал со Анѓушев на владина седница

Објавено во: Економија 08 Ноември, 2018

На последната владина седница, министерот за финансии Драган Тевдовски упатил низа забелешки со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во присуство на премиерот Зоран Заев, јави ТВ21.

Според информации на телевизијата, Тевдовски имал најмногу забелешки за начинот на кој се градат државните автопатишта. Во целета тензична ситуација се вмешал и министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски, а се вклучил и премиерот Заев со критика дека министрите не работат како што треба.

Заев потоа за ТВ21 одговорил дека пред неколку дена забелешки имал за тоа како оди напредокот со гасификацијата и обновата на железницата, но не и за автопатиштата, кои ги сметал за завршена работа.

На седницата станало збор и за неактивноста на министерот Хазби Лика.

Можеби ќе ве интересира

Немаат работници, па вработуваат пензионери

Немаат работници, па вработуваат пензионери

Преценето или реално очекување на министерот Бектеши за сумата на странски инвестиции

Преценето или реално очекување на министерот Бектеши за сумата на странски инвестиции

Царовска бара поддршка од пратениците за Предлог-законот за социјална заштита

Царовска бара поддршка од пратениците за Предлог-законот за социјална заштита

Ќе ги спаси ли пензионерите од сиромаштија: За кој ќе важи социјалната пензија

Ќе ги спаси ли пензионерите од сиромаштија: За кој ќе важи социјалната пензија

Интервју со Георгиев: Потребно е да бидеме подготвени за странските инвестиции

Интервју со Георгиев: Потребно е да бидеме подготвени за странските инвестиции

Јаневски и Додевска: За 400 денари месечно „B-Up“ нуди неограничен простор за бекап на документи

Јаневски и Додевска: За 400 денари месечно „B-Up“ нуди неограничен простор за бекап на документи

Возачите повеќе нема да плаќаат налепници за регистрација

Возачите повеќе нема да плаќаат налепници за регистрација

Аргировски не е премногу среќен за владиниот проект

Аргировски не е премногу среќен за владиниот проект

Градежниците „во лов“ на дозволи додека е укинат Мораториумот

Градежниците „во лов“ на дозволи додека е укинат Мораториумот