23 Јуни, 2018
0.3969
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Тијана Дапчевиќ се подготвува за ново ТВ шоу, ама музиката нема да ја запостави

Објавено во: Стил 13 Март, 2018

Во Скопје морам да бидам присутна барем десет дена во месецот, но добро ќе се организирам за да не трпат другите обврски, вели Дапчевиќ која е дел од уредничкиот тим на новата интернет телевизија „1TV

Тијана Дапчевиќ е дел од уредничкиот тим на новата интернет телевизија„1TV“ која на 29 март ќе почне со работа. Популарната пејачка и актерка потпиша договор со „БМЈ Медиа Груп“ и со свој авторски проект се враќа на водителството по подолга пауза. Ја контактиравме на Копаоник каде ги полни батериите пред официјалниот старт на медиумот во кој, како што вели за ЖЕНСКИ МАГАЗИН, се вклучени здрави и објективни луѓе со кои ѝ е чест да соработува. 

Можеби ќе ве интересира

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка