22 Март, 2018
0.0597

Тинејџери со денови малтретирале и запалиле бездомник

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2018

Tинејџери на возраст од 13 и 17 години се главни осомничени во убиство на бездомник Маронакец кој жив е запален во близина на Верона, на северот на земјата, пренесува АП.

Тие  прво планирале да се пошегуваат со бездомникот.  

АП наведува дека 64 годишниот Ахмед Фдил е жив запален во автомобил на 13 декември во градот Зевио, јужно од Верона.

Очевидецот Џино Капо кажал за државната телевизија РАИ дека  не успеал да го извлече мажот од запалениот автомобил. 

Се наведува дека децата го малтретирале Фдил со денови пред да го запалат, вклучувајќи и тоа што фрлале петарди на него.

Можеби ќе ве интересира

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Памела Андерсон мета на ФБИ

Памела Андерсон мета на ФБИ

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот