31 Јули, 2021
0.0285

ТОА Е НАША ВИНА, ОСТАВЕТЕ ГО ЧОВЕКОТ НА МИР - Брнабиќ енергично го брани Ѓоковиќ

Објавено во: Балкан 29 Јуни, 2020

Српската премиерка Ана Брнабиќ застана на страна на најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, па дури и реши да преземе дел од вината.

Ана Брнабиќ истакна дека го поддржува Новак Ѓоковиќ, кога станува збор за нападите што ги доживува поради организацијата на „Адрија Тур“, серија турнири што требаше да се играат низ целиот Балкан и дека таа ја презема вината:

„Сакам да му дадам целосна поддршка, секоја му чест. Тој сакаше да направи нешто добро за сите нас, не само во Србија, туку и во регионот. Тој сакаше да помогне, да собере пари и секоја му чест за тоа. Кога би можеле да ја префрлат таа вина врз мене и да го остават на мира, јас тоа би го сакала најмногу на светот. Еве, наше е, ние ги олабавивме мерките, тој ги слушаше препораките и еве, виновна сум. Оставете го човекот сам, тоа е моја одговорност, еве. Тоа е хумана намера за мене, секоја му чест и му ја давам целата моја поддршка“, рече Брнабиќ.

Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ ТРЕТАТА ДОЗА ЌЕ БИДЕ ДОВОЛНА ЗА МАКСИМАЛНА ЗАШТИТА ОД КОРОНАТА - шефот на СЗО Србија за Блиц

ДАЛИ ТРЕТАТА ДОЗА ЌЕ БИДЕ ДОВОЛНА ЗА МАКСИМАЛНА ЗАШТИТА ОД КОРОНАТА - шефот на СЗО Србија за Блиц

АМЕРИКАНЕЦ КУПИЛ КАРТА ЗА БЕЛГРАД И ГИ НАПУШТИЛ САД - приказна за њујорчанин кој се плшел од короната, но еве како нашол мир

АМЕРИКАНЕЦ КУПИЛ КАРТА ЗА БЕЛГРАД И ГИ НАПУШТИЛ САД - приказна за њујорчанин кој се плшел од короната, но еве како нашол мир

СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ ИМА НОВА ПРОГНОЗА - по пеколните 40 степени следува заладување, но еве само во кои области

СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ ИМА НОВА ПРОГНОЗА - по пеколните 40 степени следува заладување, но еве само во кои области

ЗА МИЕЊЕ САДОВИ ПЛАТА ОД 1.000 ЕВРА - која земја плаќа толку месечно, а нема ни мајстори, ни кувари

ЗА МИЕЊЕ САДОВИ ПЛАТА ОД 1.000 ЕВРА - која земја плаќа толку месечно, а нема ни мајстори, ни кувари

БРНАБИЌ ЗА ВУЧИЌ - не се двоумеше кога објавувајќи му војна на кланот на Беливук ја стави главата во торба

БРНАБИЌ ЗА ВУЧИЌ - не се двоумеше кога објавувајќи му војна на кланот на Беливук ја стави главата во торба

ОВА Е СЕМЕЈСТВОТО КОЕ ЗА 13 ДЕНА ПОЧИНА ОД КОРОНА - родителите имале примено кинеска вакцина, а синот не бил вакциниран

ОВА Е СЕМЕЈСТВОТО КОЕ ЗА 13 ДЕНА ПОЧИНА ОД КОРОНА - родителите имале примено кинеска вакцина, а синот не бил вакциниран

(ФОТО) АНА НЕ ЈАДЕ, А ЈАС НЕ МОЖАМ ДА ОДОЛЕАМ - еве со што го нагости српската премиерка претседателот Вучиќ

(ФОТО) АНА НЕ ЈАДЕ, А ЈАС НЕ МОЖАМ ДА ОДОЛЕАМ - еве со што го нагости српската премиерка претседателот Вучиќ

Пожар изби во Ксамил каде летуваат многу Македонци

Пожар изби во Ксамил каде летуваат многу Македонци

ГРЦИЈА ИСПРАЌА „ЕКСТРА“ ПОЛИЦИЈА НА ОСТРОВИТЕ - неопходна посилна контрола на местата за забава кои се жаришта на ковид

ГРЦИЈА ИСПРАЌА „ЕКСТРА“ ПОЛИЦИЈА НА ОСТРОВИТЕ - неопходна посилна контрола на местата за забава кои се жаришта на ковид