20 Јануари, 2020
0.0193

ТОЧЕТЕ ГОРИВА: Од ноќеска цените скокаат

Објавено во: Економија 11 Ноември, 2019

Поскапуваат бензините и дизелот .

Новите цени стапуваат на сила од полноќ од кога Еуросупер БС-95 ќе се продава поскапо за еден денар и ќе чини  68,50 денари.

Од друга страна Еуросупер БС-98, дизелот  и екстра лесното масло за домаќинства бележат скок на цените за половина денар и од ноќеска ќе се точат за 70,50 денари Еуросупер БС-98, дизелот за 62 денари а екстра лесното масло за домаќинства ќе чини  50,50 денари.

Можеби ќе ве интересира

А1 Македонија има нов извршен директор

А1 Македонија има нов извршен директор

Пензионери ќе добиваат пониски пензии затоа што ПИОМ има „дупки“ во архива?

Пензионери ќе добиваат пониски пензии затоа што ПИОМ има „дупки“ во архива?

Владата ќе им простува камати и ќе им репрограмира долгови на јавните претпријатија

Владата ќе им простува камати и ќе им репрограмира долгови на јавните претпријатија

Државата бара приватен партнер-дистрибутер на гас

Државата бара приватен партнер-дистрибутер на гас

Секој втор вработен ја напушта фирмата поради незадоволство од претпоставен: Како до нов тип лидери

Секој втор вработен ја напушта фирмата поради незадоволство од претпоставен: Како до нов тип лидери

ЛИДЕРИ ВО ЕВРОПА: Од 1 јануари го зголемија минималецот

ЛИДЕРИ ВО ЕВРОПА: Од 1 јануари го зголемија минималецот

ВЛАСТА СЕ ПОФАЛИ: Се вработиле скоро 60.000 луѓе

ВЛАСТА СЕ ПОФАЛИ: Се вработиле скоро 60.000 луѓе

ПРОФИТИРАА ОД КРИЗАТА ВО ИРАН: Од златото заработија 20 милиони долари

ПРОФИТИРАА ОД КРИЗАТА ВО ИРАН: Од златото заработија 20 милиони долари

Бизнисот бара долгорочна програма, Заев на средба кај Азески

Бизнисот бара долгорочна програма, Заев на средба кај Азески